Cel pobytu

Pobyt z zabiegami medycznymi
Wybrano podkategorie: 16
?
Wybieram nocleg + usługi Turnusy, pakiety, pobyty weekendowe wraz z noclegiem
Wybieram tylko nocleg Bez dodatkowych zabiegów medycznych ?

Pakiety weekendowe

  • Wszystkie pakiety
  • Pakiety SPA & Wellness
  • Pakiety okazjonalne
  • Profilaktyczno lecznicze

TURNUSY OK. 7 DNIOWE

  • Wszystkie 7 dniowe
  • Sanatoryjne
  • Profilaktyczne
  • Specjalistyczne

TURNUSY OK. 14 DNIOWE

  • Wszystkie ok. 14 dniowe
  • Sanatoryjne
  • Profilaktyczne
  • Specjalistyczne

TURNUSY OK. 21 DNIOWE

  • Wszystkie ok. 21 dniowe
  • Sanatoryjne
  • Profilaktyczne
  • Specjalistyczne

Przyjazd

20 poniedziałek marzec 2023
Elastyczne daty:
- 0 dni +

Wyjazd

21 wtorek marzec 2023

Elastyczne daty (+/- 5 dni)

Kobiety - 0 +
Mężczyźni - 0 +
Dodaj lub edytuj opcje
Wybranych filtrów: 0
Osoby towarzyszące - 0 + ?
  • Dostawka ?
  • Super oferty ?
  • Oferty last minute ?
  • Oferty first minute ?
  • Oferty "Nie czekaj na weekend" ?
0-2 lat - 0 +
2-12 lat - 0 +



WEEKEND Z CZERWONYM WINEM I MUZYKĄ HISZPAŃSKĄ

W terminie 25-27.11.2016 odbędzie się "Weekend z muzyką hiszpańską". Jedną z atrakcji tego pakietu jest koncert w rytmach muzyki hiszpańskiej zespołu Que Passa, który wystąpi u nas w duecie w sobotni wieczór w Lawendowym Zdroju.

W terminie 25-27.11.2016 odbędzie się "Weekend z muzyką hiszpańską". Jedną z atrakcji tego pakietu jest koncert w rytmach muzyki hiszpańskiej zespołu Que Passa, który wystąpi u nas w duecie w sobotni wieczór w Lawendowym Zdroju.

Dlaczego proponujemy koncert muzyki hiszpańskiej w Lawendowym Zdroju?

Twórcy Lawendowego Zdroju upodobali sobie eklektyzm, fuzję różnorodnych klimatów z całego świata, co odzwierciedla się w aranżacji wnętrz, ale również w naszej kuchni, która prowadzona jest w kierunkach prawidłowego stylu życia, oraz odżywiania zgodnie z porami roku, klimatem, w którym żyjemy oraz rytmem otaczającej nas natury.
Chcemy, aby nasz kameralny pensjonat zaskakiwał, ale również został w pamięci wszystkich odwiedzających nas gości, stąd też pomysł na weekendy z muzyką, która pochodzi z różnych stron świata. Postanowiliśmy zacząć od muzyki prosto z gorącej Hiszpanii.

Kilka słów o zespole.

Que Passa powstał w 1997 r. z inicjatywy Jarosława Dzienia: lidera, gitarzysty i kompozytora większości utworów.
Zespół prezentuje mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, world music, jazz, latin, tango.... naznaczonej indywidualnością każdego z muzyków. Swój styl określają jako FLAMENCO FUSION.

Wirtuozerią i pasją porywają słuchaczy, a perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtarzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym. Na repertuar Que passa składają się głównie autorskie kompozycje Jarka, lecz dzięki znakomitemu warsztatowi muzycznemu, zespół na koncertach z powodzeniem wykonuje również utwory mistrzów tj: J. McLaughlin , Aldi Meola, Ch.Corea, E.Gismonti, G. Nunez, A. Piazzola, Acoustic Alchemy... Muzycy QP wspólpracują z artystami tj: G.Turnau, Golec uOrkiestra, Megitza, Hard Times, H.Mlynkowa, P. Mąciwoda, B. Maseli, K. Badach, J. Królik i in.
Grupa koncertuje zarówno w Polsce jak i w Europie.

W linkach poniżej prezentujemy niezwykłą twórczość zespołu.

Więcej o Hiszpanii

Czy wiecie że:

  • Hiszpania uchodzi w Europie za najbardziej suche i gorące państwo. Zajęcia szkolne latem z powodu wysokich temperatur powietrza kończą się przed godziną 13.00, ale uczniowie muszą wrócić do szkoły po południu, gdy robi się chłodniej.
  • niezwykle osobliwym świętem w Hiszpanii jest La Tomatina, podczas którego uczestnicy obrzucają się nawzajem tonami pomidorów. Bitwa na pomidory odbywa się w sierpniu w ostatnią środę, stanowiąc główny punkt trwającej cały tydzień fiesty, która co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata
  • Kościół Santa Isabel de Hungria w Maladze jest najmniejszą budowlą sakralną na całym świecie. Cztery, leżące osoby zajęłyby całą jego powierzchnię
  • najwyższy budynek w Madrycie, Torre Picasso, który ma 257 m (43 piętra), został zaprojektowany przez Japończyka Minoru Yamasaki, który był również twórcą nieistniejącego już World Trade Center w Nowym Jorku
  • w Hiszpanii za najpopularniejszy sport uznaje się piłkę nożną i walkę byków – Corrida
  • najbardziej charakterystycznymi drzewami rosnącymi w Hiszpanii są: figowce, migdałowce, drzewa pomarańczowe i oliwne oraz dąb korkowy (z niego wytwarza się korki do butelek)

Muzyka hiszpańska

Muzyka hiszpańska nie stanowi jednego stylu. Jest mieszanką różnych stylów, kształtujących się przez wiele stuleci od śpiewu liturgicznego (w średniowieczu), przez przez popularną hiszpańską operę zw. zarzuela, aż po tondillę i sainete.
Obecnie najpopularniejszym gatunkiem muzycznym całej Hiszpanii jest reggaeton (połączenie rege, hip-hopu i rapu) i tacy wykonawcy jak Juan Magan, Pitbull czy Romeo Santos.
Jednak z uwagi na Naszą ofertę, nie omieszkamy wspomnieć o wielkim talencie wszech czasów i ikonie gitary hiszpańskiej – Paco de Lucia. Paco był wyjątkowym artystą, na swój sukces pracował sam, grając muzykę płynącą prosto z jego serca Tworzył w stylu flamenco, był także kompozytorem i producentem. Był także wiodącym zwolennikiem stylu zwanego „nowe flamenco”, a w swej twórczości krzyżował różne gatunki muzyczne, jak muzyka klasyczna, jazz.
W 2010 roku otrzymał tytuł doktora Honoris Causa przezBerklee College of Music w Bostonie.
Mówiono, że Luca i gitara byli jak bliźniacy – palce muzyka, zwinnie płynęły po gryfie, tak, że spod jego dłoni wychodziły niezwykłe dźwięki.
I tę oto pasję i zapalczywość możecie Państwo zobaczyć u zespołu Que Passa, który u nas wystąpi.

Aby zarezerwować kliknij tutaj

Przeczytaj także

Jadłospis letni

2017-06-30 Lato to pora roku, którą większość z nas postrzega jako cudowny czas, wakacyjnych wypraw nad morze i w góry, wypadów na działkę, spacerów do lasu, spotkań rodzinnych i towarzyskich. To pora ciepła i gorąca, długich dni. Przyrody pełnej nasyconych kolorów. Wyśmienitych dojrzałych warzyw i owoców, które są z natury zasadotwórcze i przez to wpływają bardzo korzystnie na nasze ciało, co przekłada się tez na nasze dusze, które pragną miłości, radości i pełnego szczęścia. Lato to czas wakacyjnych miłości i uniesień. Koniec czerwca i lipiec to w przyrodzie kolory bieli, jasnej zieleni i żółci. Czas spożywania białych bulw kopru włoskiego i baldachów czarnego bzu, dojrzałej jasnozielonej kalarepy, kapusty, małosolnych ogórków, młodych warzyw korzeniowych: selera i pietruszki, które tylko o tej porze roku pozbawione są swojej naturalnej ostrości. Małej, młodej marchewki bardzo słodkiej, lekko pomarańczowej. Wszystkie potrawy gotowane w lipcu są lekkie z zapachem świeżości i ulotności. Kiedy lato zbliża się do sierpnia i całą mocą czerpie ciepło ze słońca, świat staje się pełen nasycenia, widzimy to w kolorach łąki, pola i ogrodu. Warzywa są czerwone, mocno żółte lub ciemno zielone. To czas na spożywanie warzyw i owoców prosto z pola. Sierpniowe pomidory, papryki, kabaczki i cukinie mają jedyny niepowtarzalny zapach i smak, cudownie słodki, nasycony i wypełniony gorącem słońca. Te warzyw i owce, tak dojrzałe i smaczne powodują, że z przyjemnością jemy ich dużo na surowo. Gotowanie zaś potraw jest krótkie i przez to bardzo przyjemne. Lato to czas wypoczynku i regeneracji sił, a zdrowe i smaczne posiłki wspierają cały ten proces. czytaj więcej...

Przykładowe jadłospisy wiosenne

2016-11-16 Wiosna to nowy początek, narodziny, szybki wzrost, rozwój. To pora roku, w której chce nam się „wstawać wraz ze słońcem”. Spędzać coraz więcej czasu na świeżym powietrzu, spacerować, biegać i podziwiać budzącą się do życia przyrodę. Wiosenne kwiaty wybijające się ze śniegu i młode delikatne, zielone rośliny radują nasze oczy i duszę. Dzięki temu zmniejsza się nam apetyt. W tym czasie jemy mniej lub pościmy, aby oczyścić ciało z tłuszczów i ciężkiego pożywienia zimowego. Dieta wiosenna, czyli sposób żywienia jest najlżejszy w stosunku do jedzenia stosowanego w czasie innych pór roku. Pożywienie przygotowywane wiosną jest prostsze. W diecie można stosować większą ilość pokarmów surowych i skiełkowanych. Surowe pożywienie powoduje odnowę i odkwaszenie organizmu. Wspaniale smakują młode buraczki, marchewki, ziemniaki i kapusta, która tylko wiosną jest cudownie delikatna i słodka. Dobrze jest gotować pokarmy krótko lub lekko obsmażać w wysokiej temperaturze. Dobrze sprawdza się też gotowanie na parze lub krótkie duszenie. Korzystnie jest stosować zioła i przyprawy o smaku ostrym: takich jak bazylia, fenkuł, majeranek, rozmaryn, koper. Wiosną dobrze jest zastąpić zioła suszone świeżymi. czytaj więcej...

Zdrowe kupowanie

2016-10-03 Każdy rodzic z niecierpliwością czeka na kolejne etapu rozwoju swojej pociechy. Pragniemy aby jak najszybciej zaczęło siadać, chodzić, mówić oraz kontrolowało oddawanie moczu czy świadomie wypróżniało. Używamy różnych od nagrody po kary, aby tylko pozbyć się pieluch, jednak nieświadomi rodzice w ten sposób poprawiają sobie samopoczucie ale jednocześnie wyrządzają dziecku krzywdę. Należy wiedzieć i pamiętać o naszej fizjologicznej budowie i działaniu organizmu oraz o różnicach pomiędzy osoba dorosłą a rozwijającym się dzieckiem. czytaj więcej...

Kontakt

48 41 241 22 10
48 530 138 148
info@lawendowyzdroj.pl
ul. Korczyńska 25
Busko Zdrój - Zbludowice
Polska

Zamów rozmowę

Porozmawiaj z recepcją on-line
Jesteśmy dostępni dla Ciebie
codziennie przez 24 godziny!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami!

Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu informacyjnego, dzięki któremu żadna nasza nowość w ofercie oraz promocja Cię nie ominie.
Lawendowy Zdrój to nowo powstały pensjonat medyczny, który zapadnie w pamięć wielu kuracjuszom ze względu na unikalnie zaprojektowane tematyczne wnętrza. Specjalizujemy się w holistycznym podejściu do leczenia. Oferujemy zabiegi z wykorzystaniem kąpieli siarkowych oraz metody leczenie z zakresu Holistycznej Medycyny Manualnej. Dysponujemy rozbudowaną strefą SPA & Wellness z kompleksem saun, jacuzzi, grotą solną oraz restauracją, która serwuje zdrowe i smaczne dania mięsne i wegetariańskie. Zapraszamy do Lawendowego Zdroju na turnusy sanatoryjne, specjalistyczne turnusy lecznicze, warsztaty jogi, psychoterapię indywidualna i grupową, a także relaksacyjne weekendy. Jednym słowem wszystko dla ciała, umysłu i duszy. Z troski o urodę i ciało, w Lawendowym Zdroju powstało kompleksowe centrum SPA & Wellness. Oferujemy lecznicze i relaksacyjne masaże, zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało. W tym miejscu nasi goście w atmosferze spokoju i relaksu mogą również skorzystać z jacuzzi, kompleksu saun oraz groty solnej.

Rekomendowani Partnerzy Sanatorium i Hotelu **** Lawendowy Zdrój



Projekt "Centrum holistycznej turystyki medycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 i budżet państwa
...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...