Cel pobytu

Pobyt z zabiegami medycznymi
Wybrano podkategorie: 16
?
Wybieram nocleg + usługi Turnusy, pakiety, pobyty weekendowe wraz z noclegiem
Wybieram tylko nocleg Bez dodatkowych zabiegów medycznych ?

Pakiety weekendowe

 • Wszystkie pakiety
 • Pakiety SPA & Wellness
 • Pakiety okazjonalne
 • Profilaktyczno lecznicze

TURNUSY OK. 7 DNIOWE

 • Wszystkie 7 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

TURNUSY OK. 14 DNIOWE

 • Wszystkie ok. 14 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

TURNUSY OK. 21 DNIOWE

 • Wszystkie ok. 21 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

Przyjazd

28 sobota styczeń 2023
Elastyczne daty:
- 0 dni +

Wyjazd

29 niedziela styczeń 2023

Elastyczne daty (+/- 5 dni)

Kobiety - 0 +
Mężczyźni - 0 +
Dodaj lub edytuj opcje
Wybranych filtrów: 0
Osoby towarzyszące - 0 + ?
 • Dostawka ?
 • Super oferty ?
 • Oferty last minute ?
 • Oferty first minute ?
 • Oferty "Nie czekaj na weekend" ?
0-2 lat - 0 +
2-12 lat - 0 +

Warto przeczytać

Kąpiele lecznicze

Kąpiele lecznicze

Najcenniejsze leczniczo wody mineralne, silnie uaktywniają naturalne siły ludzkiego organizmu do zwalczania różnego rodzaju dolegliwości chorobowych.

Balneologia jest podstawowym i szeroko rozwiniętym działem lecznictwa sanatoryjnego, szczególnie w uzdrowiskach regionu  Buska – Zdroju. Znajdują się tutaj bowiem naturalne źródła siarczkowych wód leczniczych. W ośrodku Lawendowy Zdrój stosuje się kąpiele wpływające leczniczo na bardzo wiele przypadłości. Odgrywają one ogromną rolę w całym programie turnusów leczniczych i sanatoryjnych oraz silnie wpływają na szybszy powrót do zdrowia i sprawności fizycznej.

Regeneracja i kuracja zdrowotna poprzez kąpiel

Kąpiele z wykorzystaniem sił wód leczniczych i gazów w nich zawartych mają szerokie spektrum działania na organizm człowieka. Wykorzystuje się je głównie w leczeniu chorób skóry, bólach mięśniowych i stawowych, chorobach układu nerwowego, krążenia oraz chorobach reumatycznych. Pobudzają metabolizm i układ limfatyczny. Wpływają silnie odżywczo i regenerująco na skórę, przez co mają również charakter kąpieli pielęgnacyjnych. Czynnik termiczny i mechaniczny wody, jak i sam stan jej skupienia wpływa kojąco, odprężająco i relaksująco, pomaga w zasypianiu i rozluźnieniu mięśni szkieletowych.

Kąpiel siarczkowa

Woda siarczkowa wykorzystywana w Lawendowym Zdroju pochodzi z naturalnych źródeł. Doprowadzana jest bezpośrednio do ośrodka w nieprzetworzonym stanie, przez co nie traci swych leczniczych właściwości. Charakteryzuje się dużą przenikalnością przez skórę, wchłaniając się do krwioobiegu w postaci siarkowodoru. Wykazuje silne działanie lecznicze w łuszczycy skóry, trądziku, egzemach, chorobach reumatycznych, stanach pourazowych, dyskopatiach zespołach bólowych kręgosłupa. Działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo i grzybobójczo.

Kąpiel solankowa

Woda stosowana w tych kąpielach jest wysoce nasycona związkami jodu i bromu, działają one uspokajająco i wyciszająco w stanach nerwicowych. Stosuje się je w schorzeniach dermatologicznych, alergiach, zaburzeniach krążenia, dróg oddechowych i nadciśnieniach.

Sucha kąpiel kwasowęglowa

Zasadniczym czynnikiem leczniczym tego zabiegu jest dwutlenek węgla, który wchłania się do organizmu zarówno poprzez skórę jak i układ oddechowy. Podczas zabiegu następuje rozszerzenie naczyń włosowatych i zwiększenie przepływu krwi w naczyniach wieńcowych. Stosowana jest głównie w nadciśnieniu, miażdżycy naczyń, nerwicach oraz czynnościowych chorobach serca.

 

Kontakt

48 41 241 22 10
48 530 138 148
info@lawendowyzdroj.pl
ul. Korczyńska 25
Busko Zdrój - Zbludowice
Polska

Zamów rozmowę

Porozmawiaj z recepcją on-line
Jesteśmy dostępni dla Ciebie
codziennie przez 24 godziny!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami!

Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu informacyjnego, dzięki któremu żadna nasza nowość w ofercie oraz promocja Cię nie ominie.
Lawendowy Zdrój to nowo powstały pensjonat medyczny, który zapadnie w pamięć wielu kuracjuszom ze względu na unikalnie zaprojektowane tematyczne wnętrza. Specjalizujemy się w holistycznym podejściu do leczenia. Oferujemy zabiegi z wykorzystaniem kąpieli siarkowych oraz metody leczenie z zakresu Holistycznej Medycyny Manualnej. Dysponujemy rozbudowaną strefą SPA & Wellness z kompleksem saun, jacuzzi, grotą solną oraz restauracją, która serwuje zdrowe i smaczne dania mięsne i wegetariańskie. Zapraszamy do Lawendowego Zdroju na turnusy sanatoryjne, specjalistyczne turnusy lecznicze, warsztaty jogi, psychoterapię indywidualna i grupową, a także relaksacyjne weekendy. Jednym słowem wszystko dla ciała, umysłu i duszy. Z troski o urodę i ciało, w Lawendowym Zdroju powstało kompleksowe centrum SPA & Wellness. Oferujemy lecznicze i relaksacyjne masaże, zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało. W tym miejscu nasi goście w atmosferze spokoju i relaksu mogą również skorzystać z jacuzzi, kompleksu saun oraz groty solnej.

Rekomendowani Partnerzy Sanatorium i Hotelu **** Lawendowy ZdrójProjekt "Centrum holistycznej turystyki medycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 i budżet państwa
...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...