Cel pobytu

Pobyt z zabiegami medycznymi
Wybrano podkategorie: 16
?
Wybieram nocleg + usługi Turnusy, pakiety, pobyty weekendowe wraz z noclegiem
Wybieram tylko nocleg Bez dodatkowych zabiegów medycznych ?

Pakiety weekendowe

 • Wszystkie pakiety
 • Pakiety SPA & Wellness
 • Pakiety okazjonalne
 • Profilaktyczno lecznicze

TURNUSY OK. 7 DNIOWE

 • Wszystkie 7 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

TURNUSY OK. 14 DNIOWE

 • Wszystkie ok. 14 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

TURNUSY OK. 21 DNIOWE

 • Wszystkie ok. 21 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

Przyjazd

29 niedziela styczeń 2023
Elastyczne daty:
- 0 dni +

Wyjazd

30 poniedziałek styczeń 2023

Elastyczne daty (+/- 5 dni)

Kobiety - 0 +
Mężczyźni - 0 +
Dodaj lub edytuj opcje
Wybranych filtrów: 0
Osoby towarzyszące - 0 + ?
 • Dostawka ?
 • Super oferty ?
 • Oferty last minute ?
 • Oferty first minute ?
 • Oferty "Nie czekaj na weekend" ?
0-2 lat - 0 +
2-12 lat - 0 +

Warto przeczytać

Mity w medycynie i w diagnostyce

Czy zwyrodnienia bolą ?

Poglądem, który cały czas obowiązuje w kręgach medycyny klasycznej jest twierdzenie, że ból w narządzie ruchu powinien mieć strukturalne podstawy, czyli być widoczny w badaniach obrazowych. Pogląd ten jest trafny w przypadku urazów (np. złamanie), wad postawy czy chorób organicznych (np. nowotwory). Najnowsze badania ukazują, że zmiany strukturalne takie jak zwyrodnienia (tak powszechnie obecne w opisach rtg kręgosłupa) czy też wady postawy, nie muszą dawać objawów bólowych.

Dolegliwości pojawiają się gdy zdolności adaptacyjne ustroju przestają wystarczać na zrównoważenie procesu przeciążeniowego, który leży u podstaw większości z nich (tracimy zasoby energetyczne i pojawiają się dolegliwości). Receptory bólowe zlokalizowane w tkankach miękkich (torebki stawowe, więzadła, mięśnie) są uruchamiane przez nadmierne napięcie spoczynkowe mięśni.

Terapeuta patrzący na pacjenta całościowo potrafi odnaleźć w systemie powiązań i zależności struktury aktywne. Odpowiednio stymulując te struktury, może on wpłynąć na wyciszenie stanu ostrego, nadać informację do reorganizacji procesów w organizmie w następstwie zmniejszenia wpływu zmian przewlekłych, jak również odnaleźć tkanki w stanie subklinicznym.

Stan subkliniczny określa zmiany, które nie dają jeszcze dolegliwości, ale już powwodują przeciążenia organizmu. Terapeuta może je znaleźć i wyciszyć, zadając odpowiedni bodziec. Obszar ciała w tym stanie, gdy poddawany ciągłej negatywnej stymulacji, (np. nieprawidłowa postawa przed komputerem) doprowadzi do zmian objawiających się dolegliwościami. Odkrycie i zaprzestanie tego stymulowania połączone z wyciszeniem tych struktur może zapobiec rozwinięciu choroby, bólu czy zaburzeń.

Czy przepuklina boli?- to może nie być przepuklina

„Musi boleć” to pogląd zakorzeniony w nas przez historię i środowisko, w którym dorastaliśmy i żyjemy. Mamy tendencję do przyzwyczajania się do bólu, życia z nim i traktowania go jako stałego elementu codzienności. Jeżeli wykluczyliśmy ryzyko poważnej choroby organicznej (nowotwory), wady wrodzone i urazy to najprawdopodobniej okaże się, że ból lub inne dolegliwości są skutkiem czynnościowych, czyli zupełnie odwracalnych zmian w narządzie ruchu. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że ból można złagodzić lub całkowicie wyciszyć, że zmiany są odwracalne i dość szybko zareagują na odpowiedni bodziec zadany przez terapeutę.

Przykładem są objawy przypominające rwę kulszową, których źródło bywa mylnie upatrywane w potocznie nazywanyn przepukliną kręgosłupa, w przypadku których diagnoza to często „dyskopatia”. Objaw ten może zareagować niemal natychmiast na pracę z przeciążonymi mięśniami, więzadłami czy więzadłami miednicy - trzewiami. Oczywiście nie jest to koniec terapii, gdyż należy odnaleźć powiązania nie tylko w całym organiźmie, ale również w negatywnym stymulowaniu ze sfery psychiczno- duchowej.

„Wypadł mi dysk”. Czy aby na pewno?

Istnieją liczne dowody na to, że badania obiektywne (badania obrazowe takie jak RTG, USG czy tomografia, bądź rezonans) nie zawsze dają jednoznaczną odpowiedź na pytanie o przyczynę obecnych dolegliwości. Tym bardziej nie są one w stanie spojrzeć na pacjenta wielopłaszczyznowo, z uwzględnieniem jakże istotnej płaszczyzny psychicznej czy środowiskowej, które mogą mieć kolosalny wpływ na powstałe dolegliwości. Zabiegi operacyjne to poważne i stresujące sytuacje, w obliczu których pacjenta może ogarnąć przerażenie, brak cierpliwości wynikający z długotrwałego cierpienia czy dezorientacja. Wszystko to powoduje, że stracić on może jasność spojrzenia, możliwość zdystansowania i przestać rozważać próbę znalezienia wyjścia innego niż zabieg operacyjny, zdając się całkowicie na diagnozę. Nie chodzi tutaj o kwestionowanie decyzji lekarskiej, a po prostu o otwartość i odwagę podjęcia próby i zasięgnięcia tzw. drugiej opinii, w tym wypadku terapeuty pracującego ze zmianami czynnościowymi.

W wielu przypadkach to nie rzeczony dysk, który „wypadł”, jest przyczyną dolegliwości bólowych, lecz różnego rodzaju przeciążenia tkanek miękkich znajdujących się w jego pobliżu lub w oddali ale połączonych w łańcuchu patologicznym. Wpływ na zaburzenia mogą mieć podrażnione więzadła, torebki stawowe, błony, powięzi, przykurczone mięśnie bądź kombinacje tych czynników. Stwierdzone w badaniach zmiany strukturalne nie muszą mieć wpływu na dolegliwości.

 

Kontakt

48 41 241 22 10
48 530 138 148
info@lawendowyzdroj.pl
ul. Korczyńska 25
Busko Zdrój - Zbludowice
Polska

Zamów rozmowę

Porozmawiaj z recepcją on-line
Jesteśmy dostępni dla Ciebie
codziennie przez 24 godziny!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami!

Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu informacyjnego, dzięki któremu żadna nasza nowość w ofercie oraz promocja Cię nie ominie.
Lawendowy Zdrój to nowo powstały pensjonat medyczny, który zapadnie w pamięć wielu kuracjuszom ze względu na unikalnie zaprojektowane tematyczne wnętrza. Specjalizujemy się w holistycznym podejściu do leczenia. Oferujemy zabiegi z wykorzystaniem kąpieli siarkowych oraz metody leczenie z zakresu Holistycznej Medycyny Manualnej. Dysponujemy rozbudowaną strefą SPA & Wellness z kompleksem saun, jacuzzi, grotą solną oraz restauracją, która serwuje zdrowe i smaczne dania mięsne i wegetariańskie. Zapraszamy do Lawendowego Zdroju na turnusy sanatoryjne, specjalistyczne turnusy lecznicze, warsztaty jogi, psychoterapię indywidualna i grupową, a także relaksacyjne weekendy. Jednym słowem wszystko dla ciała, umysłu i duszy. Z troski o urodę i ciało, w Lawendowym Zdroju powstało kompleksowe centrum SPA & Wellness. Oferujemy lecznicze i relaksacyjne masaże, zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało. W tym miejscu nasi goście w atmosferze spokoju i relaksu mogą również skorzystać z jacuzzi, kompleksu saun oraz groty solnej.

Rekomendowani Partnerzy Sanatorium i Hotelu **** Lawendowy Zdrój



Projekt "Centrum holistycznej turystyki medycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 i budżet państwa
...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...