Cel pobytu

Pobyt z zabiegami medycznymi
Wybrano podkategorie: 16
?
Wybieram nocleg + usługi Turnusy, pakiety, pobyty weekendowe wraz z noclegiem
Wybieram tylko nocleg Bez dodatkowych zabiegów medycznych ?

Pakiety weekendowe

 • Wszystkie pakiety
 • Pakiety SPA & Wellness
 • Pakiety okazjonalne
 • Profilaktyczno lecznicze

TURNUSY OK. 7 DNIOWE

 • Wszystkie 7 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

TURNUSY OK. 14 DNIOWE

 • Wszystkie ok. 14 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

TURNUSY OK. 21 DNIOWE

 • Wszystkie ok. 21 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

Przyjazd

28 sobota styczeń 2023
Elastyczne daty:
- 0 dni +

Wyjazd

29 niedziela styczeń 2023

Elastyczne daty (+/- 5 dni)

Kobiety - 0 +
Mężczyźni - 0 +
Dodaj lub edytuj opcje
Wybranych filtrów: 0
Osoby towarzyszące - 0 + ?
 • Dostawka ?
 • Super oferty ?
 • Oferty last minute ?
 • Oferty first minute ?
 • Oferty "Nie czekaj na weekend" ?
0-2 lat - 0 +
2-12 lat - 0 +

Metody leczenia

Zdrowe Kupowanie

Holistyczna Medycyna Manualna ujmuje człowieka całościowo!

Tak się składa, że robienie kupy jest częścią całości. Miłej lektury!

 

Kupa jest tematem tabu. O robieniu kupy mówić trudno bo to takie niezręczne - tak niezręczne, że dla rozlużnienia atmosfery nazwaliśmy ten artykuł "ZDROWE KUPOWANIE". W niniejszym artykule zajmiemy się związkiem pomiędzy robieniem kupki przez nasze małe pociechy a zdrowiem w wieku dorosłym.

Niezadowolenie rodziców gdy kupka w pampersie?

Dorosły człowiek ma dobrze rozwinięty zwieracz odbytu zewnętrzny i wewnętrzny. Pracę tego pierwszego kontrolujemy, dzięki czemu możemy opóźnić skorzystanie z toalety w celu wypróżnienia. U dziecka sprawa ma się nieco inaczej. Zwieracz odbytu zewnętrzny [ten, który kontrolujemy] dojrzewa do pełnej sprawności dopiero w wieku 2,5 lat. Młodsze dziecko posiada tylko zwieracz odbytu wewnętrzny, który rozluźnia się odruchowo w momencie wypełnienia bańki odbytniczej, a więc dziecko nie jest w stanie świadomie kontrolować wydalania. Jeżeli zmuszamy dziecko do kontrolowania wypróżniania kiedy jeszcze nie jest fizycznie na to gotowe, zaczyna używać zastępczo innych mięśni: dna miednicy i mięśni pośladkowych.  Robi to w obawie przed karą lub w nadziei na nagrodę. Te powtarzające się sytuacje budują u dziecka odruch warunkowy [nieświadomy] napinania mięśni dna miednicy na sytuacje stresujące.

Jaką cenę zapłaci dziecko jako dorosły za dobre samopoczucie rodzica?

Ten zastępczy mechanizm [napinania mięśni dna miednicy], utrzymujący się przez lata, często rozwija gamę różnych dolegliwości począwszy od zaparć, bólów krocza, podbrzusza, przydatków, bioder przez zaburzenia seksualności aż do objawów migrenowo-wegetatywnych. Zaistnienie statycznych napięć w mięśniach dna miednicy w dojrzewającej strukturze dziecka powoduje konsekwencje w całym organiżmie. Jesteśmy całością: z mięśniami dna miednicy związane są stawy krzyżowo-biodrowe, te związane są z połączeniem głowowo-szyjnym i stawami skroniowo-żuchwowymi-to tylko wybrane przykłady, a kombinacji tych powiązań jest naprawdę wiele. Oczywiście każde powiązanie powoduje, iż dysfunkcje z jednej struktury przenoszą się na inną doprowadzając do różnorodnych dolegliwości, które trudno jest skojarzyć z pierwotną przyczyną patologicznego łańcucha powiązań.

Tak, to bardzo niewygodne i niepraktyczne dla rodziców, ale zdecydowanie należy pozwolić dziecku robić kupki w pampersy tak długo aż samo nie zacznie się interesować siadaniem na nocnik/toaletę naśladując starszych. To przyjdzie samo – kiedy mięśnie zwieracza zewenętrznego będą gotowe.

Kontakt

48 41 241 22 10
48 530 138 148
info@lawendowyzdroj.pl
ul. Korczyńska 25
Busko Zdrój - Zbludowice
Polska

Zamów rozmowę

Porozmawiaj z recepcją on-line
Jesteśmy dostępni dla Ciebie
codziennie przez 24 godziny!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami!

Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu informacyjnego, dzięki któremu żadna nasza nowość w ofercie oraz promocja Cię nie ominie.
Lawendowy Zdrój to nowo powstały pensjonat medyczny, który zapadnie w pamięć wielu kuracjuszom ze względu na unikalnie zaprojektowane tematyczne wnętrza. Specjalizujemy się w holistycznym podejściu do leczenia. Oferujemy zabiegi z wykorzystaniem kąpieli siarkowych oraz metody leczenie z zakresu Holistycznej Medycyny Manualnej. Dysponujemy rozbudowaną strefą SPA & Wellness z kompleksem saun, jacuzzi, grotą solną oraz restauracją, która serwuje zdrowe i smaczne dania mięsne i wegetariańskie. Zapraszamy do Lawendowego Zdroju na turnusy sanatoryjne, specjalistyczne turnusy lecznicze, warsztaty jogi, psychoterapię indywidualna i grupową, a także relaksacyjne weekendy. Jednym słowem wszystko dla ciała, umysłu i duszy. Z troski o urodę i ciało, w Lawendowym Zdroju powstało kompleksowe centrum SPA & Wellness. Oferujemy lecznicze i relaksacyjne masaże, zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało. W tym miejscu nasi goście w atmosferze spokoju i relaksu mogą również skorzystać z jacuzzi, kompleksu saun oraz groty solnej.

Rekomendowani Partnerzy Sanatorium i Hotelu **** Lawendowy ZdrójProjekt "Centrum holistycznej turystyki medycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 i budżet państwa
...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...